Children’s Points Sparring – NO 2

Mini Pee Wees Under 3ft 8″
 NameSchool18
1stTiana CelaireInspired Martial Arts 
2ndSavannah SindallHicks Karate School
3rdToby CardallECKA 
Pee Wees Under 4ft
 NameSchool19
1stJoshua LeonardHicks Karate School
2ndRavi PanchalHicks Karate School
3rdLucian CarnegieFighting Fit Academy
 Runners Up 
 Tyler CrozierHicks Karate School
 Harvey CannonKazoku
 Mason WiltshireKazoku
 Oakley Ray SavilleInspired Martial Arts
 Imogen SmythInspired Martial Arts 
Boys Under 4ft 4″ – Beginners (12 Years & Under)
 NameSchool20
1stJoshua HowardInspired Martial Arts 
2ndMason Carr2KS KB
3rdBlake HolmanBKBA
 Runners Up 
 Lavell MaloneyPMAS
 Charlie BulpinBKBA
 Michal GornikowskiInspired Martial Arts 
Boys Under 4ft 4″ – Intermediate  (12 Years & Under)
 NameSchool21
1stLarell CanergieFighting Fit Academy
2ndOliver HyltonCMA
3rdLuke TaftKazoku
 Runners Up 
 Aironas CarnobylovasBKBA
 Oliver Ghin Bo JoeInspired Martial Arts
 Isaac Ismail Fighter Training
 Marley VardonEvolution Kenpo
 Adam IqbalPBA
 Max KensettCMA
 Tajus JankauskasHicks Karate School
 Joshua LeonardHicks Karate School
 Archie SindallHicks Karate School 
Boys Under 4ft 4″ – Advanced  (12 Years & Under)
 NameSchool22
1stRavi PanchalHicks Karate School
2ndIsaac IsmailFighter Training
3rdAdam IqbalPBA
 Runners Up 
 Joshua LeonardHicks Karate School 
Boys Under 4ft 8″ – Beginners  (12 Years & Under)
 NameSchool23
1stJenson GutteridgeBKBA 
2ndJack GilkesTKA
3rdJack GreatrixEvolution
 Runners Up 
 Josh RichardsonTKA
 Lucas MullinsKazoku
 Kai JohnsonSBKA 
Boys Under 4ft 8″ – Intermediate  (12 Years & Under)
 NameSchool24
1stOakley HudsonSBKA 
2ndJoell CelaireInspired Martial Arts
3rdOliver SheldonInspired Martial Arts
 Runners Up 
 Phoenyx PickeringApollo
 Mason ShepherdAKA Fight Team
 Marley VardonEvolution Kenpo
 Adam IqbalPBA 
Boys Under 4ft 8″ – Advanced  (12 Years & Under)
 NameSchool25
1stDenas JankauskasHicks Karate School 
2ndJoell CelaireInspired Martial Arts
3rdJunior CrozierHicks Karate School
 Runners Up 
 Hayden FrancisECKA
 Matas TiskusFighting Fit Academy
 Conor MurrayEvolution Kenpo
 Oscar ClaytonFighting Fit Academy
 Rhys HewittAKA Fight Team 
Boys Under 5ft – Beginners  (12 Years & Under)
 NameSchool26
1stMashari Babadi ForbesFighter Training
2ndJason TaftKazoku
3rdOwen TaftKazoku
 Runners Up 
 William BinghamPBA 
Boys Under 5ft – Intermediate  (12 Years & Under)
 NameSchool27
1stLenny ByrneTKA 
2ndJay DunkBCKA
3rdAndrew GregorySBKA
 Runners Up 
 Elliot CresserFighting Fit Academy
 Ethan ShepherdAKA Fight Team
 Jasper MillerFighter Training
 Maximillian HatiECKA
 Jack WoodCMA
 Jonathan GallacherFighting Fit Academy
 Jake BradburyTKA
 Tyrone RooneyFighting Fit Academy 
Boys Under 5ft – Advanced  (12 Years & Under)
 NameSchool28
1stLuke AshbyCMA
2ndJenson Max KiddleViper Academy
3rdBilly AberdeenTKA
 Runners Up 
 Rhys HewittAKA Fight Team
 Louis HollowayPBA
 Owen TaylorPeterborough Dragons
 Junior CrozierHicks Karate School 
 
    
    
   
    
Boys Over 5ft – Beginners/Intermediate (12 Years & Under) MERGED
 NameSchool29/30
1stCurtis CharlesInspired Martial Arts
2ndJasper MillerFighter Training
3rdDaniel SavageECKA
 Runners Up 
 Anthony DubourgEvolution Kenpo
 George CorneySepoy Karate
 Callum McIntyreInspired Martial Arts 
Boys Over 5ft – Advanced (12 Years & Under)
 NameSchool31
1stLuke AshbyCMA
2ndLouis ClaytonFighting Fit Academy
3rdBradley BulpinBKBA
 Runners Up 
 Benjamin JefferyPBA
 Warren BothamleyHicks Karate School 
Boys Under 12 Years Open Weight Cash Prize
 NameSchool31A
1stLuke AshbyCMA
   
 Runners Up 
 Bradley BulpinBKBA
 Jay DunkBCKA
 Connor MurrayEvolution Kenpo
 Marley Vardon Evolution Kenpo
 Anthony DubourgEvolution Kenpo
 Lenny ByrneTKA
 Billy AberdeenTKA
 Louis HollowayPBA 
Girls Under 4ft 4″ – Beginners (12Years  & Under)
 NameSchool32
1stElla McNallyApollo 
2ndKyrah CoxBCKA
3rdEmmie SavageECKA
 Runners Up 
 Dakota DawsonRaven Defensive Arts 
Girls Under 4ft 4″ – Intermediate (12 Years & Under)
 NameSchool33
1stSophie DoyleHicks Karate School 
2ndImogen SmythInspired Martial Arts
    
Girls Under 4ft 8″ – Beginners (12 Years & Under)
 NameSchool35
1stBobbie HanleyTKA 
2ndGeorgie GreenKazoku
3rdAlex WhiteKazoku
 Runners Up 
 Isla ChamberlainApollo 
Girls Under 4ft 8″ – Intermediate (12 Years & Under)
 NameSchool36
1stSophie DoyleHicks Karate School 
2ndSophie Burns Pitbull MMA
3rdLexi DunkBCKA 
Girls Under 4ft 8″ – Advanced (12 Years & Under)
 NameSchool37
1stAbigail RainbirdECKA 
2ndEllie FyfeApollo
3rdSamantha ThompsonECKA
 Runners Up 
 Sophie HicksHicks Karate School 
Girls Under 5ft – Beginners (12 Years & Under)
 NameSchool38
1stEmily GreatrixEvolution 
2ndLucy HurstKazoku
3rdFrankie HanleyTKA 
Girls Under 5ft – Intermediate (12 Years & Under)
 NameSchool39
1stRoma TysonTKA 
2ndAva HowellsApollo
    
Girls Under 5ft – Advanced (12 Years & Under)
 NameSchool40
1stJasmine RainbirdECKA 
2ndNeive Neale Fighting Fit Academy
3rdAbigail RainbirdECKA
 Runners Up 
 Evie BrittainECKA
 Ellie FyfeApollo
 Samantha ThompsonECKA
 Ellie NealeFighting Fit Academy
 Roma TysonTKA 
Girls Over 5ft – Beginners (12 Years & Under)
 NameSchool41
1stShamari BuxtonFighter Training
2ndKacie ThompsonECKA
3rdDeleena KundraTKA
 Runners Up 
 Daisy RichardsonTKA
 Charlotte DoveTKA 
Girls Over 5ft – Advanced (12 Years & Under)
 NameSchool43
1stLucia LightPBA 
2ndEllie-Mae BarberPMAS
3rdLorena IsmailFighter Training
 Runners Up 
 Annie DicksonHicks Karate School
 Tilli-Beau TysonTKA
 Jasmine RainbirdECKA 
Girls Under 12 Years Open Weight Cash Prize
 NameSchool43A
1stLorena IsmailFighter Training
   
   
 Runners Up 
 Lucia LightPBA
 Roma TysonTKA
 Ellie FyfeApollo
 Tilli-Beau TysonTKA 
Boys Cadets Age 13-15 Under 5ft 2″ – Intermediate/Advanced MERGED
 NameSchool45/46
1stTyler RichardCMA
2ndJoel BircumshawPBA
3rdHarley Butterfield TKA
 Runners Up 
 Warren BothamleyHicks Karate School 
Boys Cadets Age 13-15 Over 5ft 2″ – Beginners
 NameSchool47
1stAshton FarnhamFighting Fit Academy 
2ndOtis Bagett-LahavApollo
    
Boys Cadets Age 13-15 Over 5ft 2″ – Intermediate
 NameSchool48
1stHarrison MartynFighting Fit Academy
2ndConnor BradburyTKA
3rdJoshua GavinKazoku
 Runners Up 
 Callum DoveTKA
 Nicolas ShacallisPeterborough Dragons
 Lewis WhiteECKA
 Anthony DubourgEvolution Kenpo
 Joshua CoyleBKBA
 Frankie HighamFighting Fit Academy 
Boys Cadets Age 13-15 Over 5ft 2″ – Advanced
 NameSchool49
1stJohn McCannCraig Collins Martial Arts
2ndMitch WoodCMA
3rdShiv PanchalHicks Karate School
 Runners Up 
 George HarrisKazoku
 Reece DascombeFighting Fit Academy
 Christopher BulpinBKBA 
Boys Cadets Age 13-15 Open Weight Cash Prize
 NameSchool49A
1stMitch WoodCMA
   
   
 Runners Up 
 Connor BradburyTKA
 Christopher BulpinBKBA
 Reece DascombeFighting Fit Academy
 Tyler RichardsCMA
 John McCannCraig Collins Martial Arts
 Harrison MartynSBKA
 Callum DoveTKA 
Girls Cadets Age 13-15 Under 5ft 2″ – Intermediate
 NameSchool51
1stSamanta BrasiunaiteBKBA 
2ndKaty Leach PBA
    
Girls Cadets Age 13-15 Over 5ft 2″ – Beginners
 NameSchool53
1stNikola NaroznikBCKA
2ndSky NormanKazoku
3rdKelsey NormanKazoku 
Girls Cadets Age 13-15 Over 5ft 2″ – Intermediate
 NameSchool54
1stEmily GregorySBKA
2ndAbi GuerinHicks Karate School
3rdNikola NaroznikBCKA
 Runners Up 
 Sian CoxPMAS 
Girls Cadets Age 13-15 Over 5ft 2″ – Advanced
 NameSchool55
1stEmily GregorySBKA
2ndEllie PottsAKA Fight Team
3rdElise WardHicks Karate School
 Runners Up 
 Florence Scott MurphyPBA
 Ellie BullenKazoku
 Izzy WestwoodTKA 
Girls Cadets Age 13-15 Open Weight Cash Prize
 NameSchool55A
1stIzzy WestwoodTKA
   
   
 Runners Up 
 Ellie PottsAKA Fight Team