Children’s Points Sparring – 24th September 2017

Super Pee Wees Under 3ft 8″
 NameSchool10
1stTomasz BogdansPride UK          
2ndJoshua LeonardHicks Karate School
3rdTajus JankauskasHicks Karate School 
Pee Wees Under 4ft
 NameSchool10A
1stLorell Carnegie-EjohFighting Fit Academy 
2ndJoell CelaireHicks Karate School
3rdSophie DoyleHicks Karate School
 Runners Up 
 Joshua LeonardHicks Karate School 
Boys Under 4ft 4″ – Beginners
 NameSchool11
1stOm KamathTEK 
2ndOscar ClaytonFighting Fit Academy
    
Boys Under 4ft 4″ – Intermediate
 NameSchool12
1stAston BandeyECKA Kingsthorpe 
2ndMatas TiskusFighting Fit Academy
3rdTyler WalshPitbull MMA
 Runners Up 
 Oliver ProfittHicks Karate School
 Harley BrownSpartans
 Cory HowarthSpartans 
Boys Under 4ft 4″ – Advanced
 NameSchool13
1stDenas JankauskasHicks Karate School 
2ndAston BandeyECKA Kingsthorpe
    
Boys Under 4ft 8″ – Beginners
 NameSchool14
1stJay DunkB.C.K.A 
2ndLeon PatersonPitbull MMA
3rdOakley HudsonFighting Fit Academy
 Runners Up 
 Caden BoydenPitbull MMA
 Andrew GregoryFighting Fit Academy 
Boys Under 4ft 8″ – Intermediate
 NameSchool15
1stDylan HumeTEK 
2ndJay DunkB.C.K.A
3rdJoshua GascoyneP.B.A
 Runners Up 
 Archie SoperB.C.K.A
 Ollie YatesSpartans 
Boys Under 4ft 8″ – Advanced
 NameSchool16
1stBraydon Popat EvansT.A.S.K 
2ndGinge Popat EvansT.A.S.K
3rdPreston HudsonP.M.A.S
 Runners Up 
 Travis AbbeyP.M.A.S 
Boys Under 5ft – Beginner/Intermediate Merged
 NameSchool17/18
    
1stReece DascombeFighting Fit Academy
2ndBrooklyn MusgroveFighting Fit Academy
3rdLouis ClaytonFighting Fit Academy
 Runners Up 
 Ethan HarneTEK
 Benjamin JefferyP.B.A
 Cameron CooperPitbull MMA 
Boys Under 5ft – Advanced
 NameSchool19
1stBraydon Popat EvansT.A.S.K 
2ndJustice AylingPeterborough Freestyle
3rdAaron LeonardHicks Karate School
 Runners Up 
 Shiv PanchalHicks Karate School
 Warren BothamleyHicks Karate School
 Daniel AtkinsP.M.A.S 
Boys Under 5ft 2″ – Intermediate
 NameSchool21
1stJake ThompsonAnarchy 
2ndElliot-Morgan SmithB.C.K.A
3rdAiden SchneiderFighting Fit Academy 
Boys Under 5ft 2″ – Advanced
 NameSchool22
1stSunny HussainTEK    
2ndJosh GrayEvolution Kenpo
3rdShiv PanchalHicks Karate School
 Runners Up 
 Brennan FoxEast Area Bedford
 Amraj DhillonEast Area Bedford
 Aaron LeonardHicks Karate School
 Warren BothamleyHicks Karate School
 Ethan BrittainECKA Kingsthorpe 
Boys Under 5ft 4″ – Intermediate/Advanced Merged
 NameSchool24/25
1stEthan BrittainECKA Kingsthorpe 
2ndJaden MusgroveFighting Fit Academy
3rdJaden ThompsonEast Area Bedford
 Runners Up 
 Josh GrayEvolution Kenpo 
Boys Over 5ft 4″ – Beginner/Advanced Merged
 NameSchool26/28
1stMorgan ChapmanAnarchy 
2ndAxel SawyerSepoy Karate
3rdHarrison MartynFighting Fit Academy 
Girl’s Under 4ft 4″ – Beginners
 NameSchool29
1stOlivia StroughtonP.B.A 
2ndAutumn MayBushi Academy
3rdKaty SmithFighting Fit Academy
 Runners Up 
 Lexi DunkB.C.K.A
 Oliwia MaczkaFighting Fit Academy 
Girl’s Under 4ft 4″ – Intermediate
 NameSchool30
1stTia PlumbleyB.C.K.A 
2ndSophie DoyleHicks Karate School
3rdSophie HicksHicks Karate School 
Girl’s Under 4ft 8″ – Beginners
 NameSchool32
1stNieve NealeFighting Fit Academy       
2ndEllie NealeFighting Fit Academy
3rdIzzy SmithFighting Fit Academy 
Girl’s Under 4ft 8″ – Intermediate
 NameSchool33
1stAbigail RainbirdECKA Kingsthorpe 
2ndSophie GeorgeP.B.A
3rdMia EdwardsBushi Academy
 Runners Up 
 Mae WestFighting Fit Academy 
Girl’s Under 4ft 8″ – Advanced
 NameSchool34
1stLorena IsmailIndependent 
2ndLucy HicksHicks Karate School
3rdHollie HaworthTEK
 Runners Up 
 Evie BrittainECKA Kingsthorpe
 Jasmine RainbirdECKA Kingsthorpe 
Girl’s Under 5ft – Intermediate
 NameSchool36
1stPhoebe AshworthSpartans 
2ndAleisha-Leigh SweetPitbull MMA
    
Girl’s Under 5ft – Advanced
 NameSchool37
1stJazmyn Popat EvansT.A.S.K 
2ndLorena IsmailIndependent
3rdLucia LightP.B.A
 Runners Up 
 Lucy HicksHicks Karate School
 Jolie FranksHicks Karate School 
Girl’s Under 5ft 2″ – Beginner
 NameSchool38
1stEmily GregoryFighting Fit Academy 
2ndEllie HurstSpartans
    
Girl’s Under 5ft 2″ – Intermediate
 NameSchool39
1stPhoebe AshworthSpartans 
2ndEmily GregoryFighting Fit Academy
3rdEllie HurstSpartans
 Runners Up 
 Rebecca O’HareEast Area Bedford
 Ella GraylingTEK 
Girl’s Under 5ft 2″ – Advanced
 NameSchool40
1stJazmyn Popat EvansT.A.S.K 
2ndDeanna GallacherP.M.A.S
    
Girl’s Under 5ft 4″ Intermediate/Advanced Merged
 NameSchool42/43
1stKelsey LockB.C.K.A 
2ndLily DascombeFighting Fit Academy
3rdHailie-Louise HayesFighting Fit Academy 
Girl’s Over 5ft 4″ – Intermediate
 NameSchool45
1stEllie PottsAnarchy 
2ndAbi DaultonB.C.K.A
3rdAmelia PeddieTEK 
Girl’s Over 5ft 4″ – Advanced
 NameSchool46
1stAsia GeorghiouFighting Fit Academy 
2ndElise WardHicks Karate School
3rdElleanor RainbirdECKA Kingsthorpe
 Runners Up 
 Katy McCullochTEK